W dniu 24 listopada dla uczniów Publicznej Branżowej Szkoły I Stopnia – uczestników 9-15 HP w Tarnobrzegu odbyły się ostatnie zajęcia podsumowujące program wojewódzki „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Programem objęci byli uczniowie klas 2-giej i 3-ciej, którzy mają w najbliższym czasie w planach uzyskać prawo jazdy oraz ci, którzy już je posiadają.W trakcie realizacji zajęć uczniowie -młodzi lub przyszli kierowcy – podnieśli poziom wiedzy z zakresu ruchu drogowego, zagrożeń płynących ze spożywania alkoholu i środków odurzających podczas kierowania pojazdami, nabyli umiejętności odpowiedzialnego zachowania, przewidywania i przeciwdziałania tragicznym skutkom zdarzeń drogowych. Dowiedzieli się jak radzić sobie w trudnych sytuacjach jakimi są wypadki drogowe, poznali zasady udzielania pierwszej pomocy, odpowiedniego reagowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu oraz powiadamiania służb ratunkowych. Końcowym etapem realizacji programu było przygotowanie i wykonanie ulotki oraz gazetki nawiązującej do tematyki bezpieczeństwa na drodze oraz reagowania w przypadku niebezpiecznych zdarzeń drogowych. W związku ze wzrostem liczby zachorowań na covid-19, część zajęć zrealizowana była w formie szkoleń online przy współpracy z Wojewódzką Komendą Policji w Rzeszowie czy ratownikami medycznymi. Wszystkim uczniom realizującym program zostały przesłane materiały audiowizualne za pośrednictwem szkolnej platformy internetowej. Tematyka zajęć ujętych w programie pomoże uczniom w jeszcze bardziej świadomy i odpowiedzialny sposób podchodzić do tematu bezpieczeństwa na drodze.